EDGUY (Ger)

Kdy: Zpět na přehled akcí 08/02/2009
Kde: PRAHA, Klub Roxy
Vstupenky

Mistr Tobias SAMMET představí novou desku EDGUY v Praze!

8.2.2009 PRAHA, Klub Roxy

Sotva se Tobi Sammet vrátil z turné se svým slavným metalovým projektem AVANTASIA, který ve velkém stylu a se skvělými hosty představil v létě i u nás, na festivalu Masters Of Rock, vrhnul se do natáčení nové desky své kapely EDGUY! Mohlo by se možná zdát, že Tobi neměl příliš času na psaní nových skladeb pro Edguy, avšak opak je pravdou. AVANTASIA byla hotova již v roce 2006 a vlastně všechny nápady, které přišly poté již patřily EDGUY. Nový materiál EDGUY voní svěžestí a všechny hudební nápady jsou zrealizované způsobem, jež může být nazván bombastickým!

Deska „Tinnitus Sanctus“, opět v nezaměnitelné produkci Saschi Paetha, je na světě! Kloubí se v ní všechny tradiční i neobvyklé znaky Edguy a je jakýmsi logickým krokem dál, kde za sebou výrazně zanechává své předchůdce „Rocket Ride“ i „Hellfire Club“.

Metalový buldozer EDGUY svou nablýskanou a čerstvou novinku dovalí do PRAHY, klubu ROXY již 8.2.2009!

MainHeaderEdguy

Tobias Sammet vás všechny zve na tento jedinečný koncert! O své desce říká: „Buďme skromní – nové, vynikající songy tohoto nového alba jsou vstupenkou do síně slávy a staví EDGUY vedle LED ZEPPELIN, BLACK SABBATH či AC/DC. Hahaha. Tentokrát nevydáváme žádný single-hit a né jen proto, že všechny songy jsou na singl moc dlouhé…Hudebně se v žádném případě nevracíme zpět ke kořenům naší tvorby, jak je poslední dobou v módě. Nová deska není ani „Legacy of Mandrake part 2“ ani malý bratříček „Rocket Ride“. Je to zcela nová věc a my jsme s ní vystoupali zase výš a objevili nové obzory! Nový materiál zní velmi jasně, hymnicky, silně, lidově řečeno, má to správný koule! Udržujeme si tradiční hudební postupy, ale objevujeme a statečně používáme i nové, jiné, u nás dosud nevídané znaky. Jo, fanoušci si mohou myslet, že přinášíme něco zcela odlišného, ale nemusí mít strach, já sám jsem si jist, že tohle bude deska, která nás bude prezentovat v budoucnosti.“

Tobias Sammet, EDGUY a jejich čerstvá novinka „Tinnitus Sanctus“ v PRAZE! Klub Roxy, 8.2.2009!