Don Airey and Band (ENG) + Staří psi (CZ)

Kdy: Zpět na přehled akcí 19/03/2015 
Kde: Zlín, Masters of Rock Cafe
Tyršovo nábřeží 5497
760 01 Zlín
Česká republika
Zobrazit mapu
Cena: 550,-Kč
Vstupenky

Fandové DEEP PURPLE, těšte se! Mistr kláves Don Airey s kapelou zahraje ve Zlíně nejen jejich hitovky.

 

Člen veleslavných hard rockových DEEP PURPLE Don Airey přijede 19. března koncertovat  se svým hvězdným doprovodným bandem do zlínského Masters of Rock Café! Koncertní setlist bude obsahovat největší hity od kapel, v nichž Airey v minulosti působil – RAINBOW, WHITESNAKE, Ozzy Osbourne ad., písně od Aireyho současné kapely DEEP PURPLE i skladby ze sólových desek včetně loňské studiovky „Keyed Up“.

Doprovodný band, který bude Dona Aireyho na jarním evropském turné doprovázet, je sestavou ostřílených muzikantů s pozoruhodnou hudební historií:
Carl Sentance – zpěv – (KROKUS, GEEZER BUTLER PROJECT)
Rob Harris – kytary – (JAMIROQUAI, Gary Numan, Kylie Minogue)
Lawrence Cottle – basa – (BLACK SABBATH, E. Clapton, Sting, Cher)
Darrin Mooney – bicí – (PRIMAL SCREAM, Gary Moore)

Historie světového hard rocku je plná zvučných jmen kytaristů, basistů nebo bubeníků, ale pouze tři klávesáci patří do absolutní extratřídy instrumentalistů tohoto žánru. Jsou to Ken Hensley, Jon Lord a Don Airey. Sám mistr producent Bob Ezrin (produkoval poslední párplovské album „Now What?!“) dokonce o Aireym mluví jako o nejgeniálnějším klávesákovi současné světové hudební scény!

Dona Aireyho chtěli do kapely nebo do studia ta největší rocková esa. Airey od konce 60. let hrál a nahrával s mj. RAINBOW, MSG, WHITESNAKE, COLOSSEUM, UFO, JUDAS PRIEST, THIN LIZZY, SAXON, s Gary Moorem, Ozzy Osbournem, Brianem Mayem, dokonce spolupracoval s Andrew Lloyd Webberem.

Logickou volbou pak bylo pozvání k nejslavnější hardrockové mašině všech dob – ke kapele DEEP PURPLE. V roce 2002 od ní do rockového důchodu odešel ikonický varhaník Jon Lord a jedinou adekvátní náhradou mohl být jen Don Airey! Hned se stal plnohodnotným členem DEEP PURPLE a své kvality dodnes potvrzuje při studiové práci i při pověstných živých párplovských koncertech.

 Umění slavného klávesisty známého hlavně z velkých arén a stadionů si fandové užijí už 19. března 2015, tentokrát zblízka v příjemném klubovém prostředí Masters of Rock Café ve Zlíně. Jako host vystoupí formace ostřílených muzikantů s názvem Staří psi.

Vstupenky za cenu od 550,- Kč objednejte na dobírku z webu www.mastersofrock.cz nebo osobně zakupte v předprodejních sítích.

Pořadatelem akce je agentura OZZY a Potkan