DOKKEN (USA) + KINGDOM COME (USA)

Kdy: Zpět na přehled akcí 27/09/2007
Kde: PRAHA – Retro Music Hall
Vstupenky

Dvě slavné americké hard rockové legendy DOKKEN a KINGDOM COME zahrají v PRAZE!

Agentura Pragokoncert přichystala na konec září, přesně na čtvrtek 27.9.2007 další lahůdku pro rockové fandy a pamětníky zlatých hardrockových časů 80´let. Do pražského klubu Retro Music Hall zavítají dvě slavné americké legendy DOKKEN a KINGDOM COME. Obě kapely jsou zásadními představiteli v 80 letech nejpopulárnějšího stylu zvaného „Hair metal“. Okupovaly přední místa všech světových hitparád a zústaly asi jedinými aktivními kapelami tohoto stylu, samozřejmě s malými přestávkami a obměnami v kapelách, až do dnešní doby!

dokken

DOKKEN – kapela Dokken patřila k nejpopulárnějším losangeleským hairmetalovým kapelám 80´ let. Její členové se odlišovali od svých současníků kombinací překvapivě zralého autorství s virtuózním hráčským uměním kytaristy George Lynche. V té době i příznivci tvrdších, ne tolik popově orientovaných formací neochotně přiznávali, že Lynch je špičkový kytarista a popově orientovaní posluchači, kteří běžně prchají před heavy metalem, shledávali hudbu Dokken přijatelnou pro její příjemnou melodičnost. Bohužel zášť panující mezi zpěvákem kapely Don Dokkenem a právě George Lynchem vedla k rozpadu kapely právě ve chvíli, kdy z nich výbuch obliby hair metalu udělal hvězdu a jednu z nejpopulárnějších kapel na světě. Don Dokken o Geroge Lynch se pak bez větších úspěchů věnovali sólovým projektům. V roce 1994 se Dokken dávají zase dohromady, né však na dlouho. Lynch opouští definitivně Dokken a věnuje se své kapele Lynch Mob. V současné sestavě Don Dokken (zpěv), Jon Levin (kytara), Barry Sparks (bass) a Mick Brown (bicí) se se svými největšími peckami představí v jediném koncertě pro ČR v PRAZE!

kingdom-come

KINGDOM COME – další hard rocková legenda okolo zpěváka Lenny Wolfa se vyšvihla na vrchol hned svým prvním albem a zejména songem„Get In On“, který atakoval rádia v americe. Jejich srovnávání s Led Zeppelin pak výrazně podpořilo prodej alb. Kingdom Come hráli spolu s Van Halen a Scorpions na Monsters Of Rock. V roce 2006 vydali novou desku „Ain´t Crying For The Moon“ a spolu s Dokken vyráží na světové turné v rámci něhož navštíví i ČR, Prahu!

Zavzpomínejme spolu s Dokken a Kingdom Come na zářivá 80´léta plná pravého heavy a „hair“ metalu! 27.9.2007 od 20:00 hodin v Retro Music Hall v Praze! Dvě velké legendy v jeden večer, na jednom pódiu-bude to mazec!