DIVOKEJ BILL + TŘI SESTRY

Kdy: Zpět na přehled akcí 02.12.2004 – 11.12.2004
Vstupenky

divokejbill_2132.12. Olomouc, hala University Palack�ho, 19:00
11.12. Ostrava, hala �as Ar�na (b�val� hala Tatran), 19:00

Divokej Bill vydává novinkové album „Divokej Bill“ a vyráží na velkolepou koncertní plavbu…

Agentura Pragokoncert jim otevírá hned dva moravské přístavy! 10. 4. OLOMOUC, sportovní hala University Palackého a 11.4. ZLÍN, sportovní hala Novesta!

 DIVOKEJ BILL je v současné době jedna z nejpopulárnějších skupin na české hudební scéně. Jejich koncerty patří mezi nejnavštěvovanější, jejich písně či alba zaujímají přední místa v hitparádách a na žebříčcích prodejností (v současnosti má prodáno přes 100tis. desek).

 Úvalská kapela Divokej Bill byla založena v průběhu roku 1997. Díky demosnímku Osm statečných vyhrává DB naprostou většinu vyhledávacích soutěží pro začínající kapely (Rock Nymburk, Jim Beam rock, Broumovská kytara, Rock fest Dobříš). Rozjíždějící se kapela pak podepisuje smlouvu s firmou MONITOR EMI. První album s názvem “Propustka do pekel” vyšlo v červnu 2000. Kapela se dostávala do podvědomí a nabídek k hraní přibývá. Přichází druhá deska “Svatá pravda” pak třetí album Mezi nima“. Kapela vyráží na nekonečné turné po celé republice. Třetí deska Mezi nima se stává platinovou za 20tisíc prodaných kusů. Singlová písnička “Znamení otevírá cestu do většiny rádií. V roce 2004 kapela nahrála beznadějně vyprodaný koncert v pražské Lucerně. Záznam vyšel na DVD a live CD pod názvem „Divokej Bill – LucernaLetos se kapela umístila na 3. místě v anketě Český Slavík.

 V březnu 2006 vychází novinkové album Divokej Bill v rádiích avízované singlem Síť. Ihned po vydání alba vyráží kapela na dosud největší turné ve své historii, kdy navštíví v průběhu března až září 2006 přes 40 hal, amfiteátrů, letních kin a dalších prostorů. Jako hosta na všech svých koncertech, tedy i v Olomouci a ve Zlíně představí skupinu PROHRÁLA V KARTÁCH, která v téže době vydává nové studiové albumJaký to bude za vodou“ .

divokejbill