DIVOKEJ BILL + ČECHOMOR

Kdy: Zpět na přehled akcí 16/05/2008
Kde: Zlín, Sportovní hala Novesta
Vstupenky

DIVOKEJ BILL + ČECHOMOR = velký dvojkoncert českých hudebních stár ve ZLÍNĚ!

Květen je zajímavý měsíc. Dochází pravidelně k nejrůznějším druhům spojování a jedno takové senzační spojení si pro vás připravili i dvěnejzářivější hvězdy českého hudebního nebe – kapely DIVOKEJ BILL a ČECHOMOR. Stane se tak po 8 květnových dní na různých, speciálně vybraných místech a ZLÍN, jakožto největší českomoravská Mekka rocku, získala pro tento unikátní dvojkoncert také svůj termín. Tím je pátek 16. května a zvoleným místem – sportovní hala Novesta!

„Billové“ jsou neúnavnou stálicí domácí hudební scény a již několik let se řadí mezi absolutbně nejúspěšnější, nejnavštěvovanější a nejposlouchanější kapely. Letošní rok je pro „Billy“ zvláště významný – slaví totiž krásně kulaté 10. narozeniny! Také uplynulý rok 2007 byl pro kapelu velmi úspěšným. Vydali živé CD a DVD „Rock For People“ se záznamem vystoupení na jmenovaném festivalu (CD je v současnosti platinové, DVD dokonce dvouplatinové), absolvovali 15 letních vystoupení, 8 velkých halových koncertů v ČR s kapelami LEVELLERS a DIE HAPPY a turné v Rakousku, Švýcarsku, Belgii, Německu a Holandsku. Na konci roku získala kapela stříbrného Slavíka v kategorii Skupina roku.

Letos začíná kapela DIVOKEJ BILL koncertovat na konci března. Vidět kapelu bude na domácích pódiích vzácnější (počet vystoupení v České republice je oproti loňsku poloviční). Naopak do zahraničí se kapela chystá na turné na britské ostrovy a dále pak na festivaly do Belgie, Polska, na Ukrajinu, do Anglie a na Slovensko.

Květěn pro ně znamená ono unikátní spojení na 8 koncertech s kapelou ČECHOMOR. A na pódiích se budou dít věci nevídané! Obě kapely se zde představí v naprosto netradičním propojení a návštěvníci si budou moci vychutnat skladby obou kapel v pestrých muzikantských sestavách. Jinými slovy, kapely si budou na pódiu střídavě hostovat a možná nás čekají i další překvapení.

Není asi nikdo, kdo by neznal písničky Divokýho Billa a Čechomoru. Divokej Bill zní ze všech rádií v zemi i několikrát denně a songy Čechomormáme v krvi. Vždyť to jsou ty naše staré krásné české a moravské lidovky, ze zpěvníků našich babiček přepracované do klasického stylu kapely Čechomor. Nosné, průrazné zpěvy doprovázené houslemi, cellem v kontrastu s elektrickými kytarami, které vkusně doplňují další zajímavé nástroje. Při jejich vystoupení se rázem ocitnete na starém venkově, v horách, na větrných, ale sluncem prohřátých pastvinách. Naposledy vydala kapela desku s názvem „Sváteční“, která obsahovala tradiční i méně známé vánoční koledy. Na koncertě však zazní průřez celou jejich dlouholetou tvorbou.

Co dodat? Na páteční večer 16. května si neplánujte nic, než pouť do zlínského sportovně-kulturního chrámu, do haly Novesta. Tady vás od 20 hodin čeká milé a jedinečné setkání s populárními kapelami DIVOKEJ BILL a ČECHOMOR plné pohody, radosti, zpěvu a tance.Zazpívejte jaru a všem květům, svým nejbližším i jen tak sami sobě! Příjemný jarní večírek s „Billama“ a Čechomorem k tomu vyloženě vybízí!