DIVOKEJ BILL

Kdy: Zpět na přehled akcí 05/11/2007
Kde: OLOMOUC, sportovní hala University Palackého
Vstupenky

DIVOKEJ BILL vydává novinkové DVD/CD a vyráží na evropské Turné! Speciálním hostem 4 koncertů budou němečtí rockeři s Martou Jandovou v čele DIE HAPPY.

Kapela DIVOKEJ BILL potvrzuje svojí pozici jedné z nejpopulárnějších skupin na české hudební scéně. Jejich koncerty patří k nejnavštěvovanějším, jejich písně i alba zaujímají přední místa v žebříčcích hitparád.

Začátkem listopadu vydává kapela nové live DVD i CD, které vzniklo při jejich živém vystoupení na festivalu Rock For People 2006 a právě toto nové DVD a CD jede kapela prezentovat do světa! Celé velké evropské turné čítá 15 koncertů, 8 jich „Billové“ odehrají v ČR! Speciálním hostem 4 koncertů bude i německá rocková kapela DIE HAPPY s půvabnou Martou Jandovou v čele!

Agentura Pragokoncert vás zve na první z nich! Ten se uskuteční v pondělí 5.11. v OLOMOUCI, sportovní hale University Palackého od 20 hodin!

 

Úvalská kapela DIVOKEJ BILL byla založena v průběhu roku 1997. Díky demosnímku “Osm statečných” vyhrává DB naprostou většinu vyhledávacích soutěží pro začínající kapely (Rock Nymburk, Jim Beam rock, Broumovská kytara, Rock fest Dobříš). První album s názvem“Propustka do pekel” vyšlo v červnu 2000. Kapela se dostávala do podvědomí a nabídek k hraní přibývá. Přichází druhá deska “Svatá pravda”pak třetí album “Mezi nima”, tata se stává dokonce platinovou za 20tisíc prodaných kusů. Singlová písnička “Znamení” otevírá cestu do většiny rádií. V roce 2004 kapela nahrála beznadějně vyprodaný koncert v pražské Lucerně. Záznam vyšel na DVD a live CD pod názvem „Divokej Bill – Lucerna“. V roce 2005 se kapela umístila na 3. místě v anketě Český Slavík, v roce 2006 pak již na místě nevyjšším! V roce 2006 vyšlo album „Divokej Bill“, které bylo podpořeno největším turné v historii kapely čítající 40 koncertů!

Název nové desky známého německého rockového seskupení kolem půvabné, temperamentní češky Marty Jandové, dcery rockového „táty“ Petra Jandy, DIE HAPPY, jakoby vystihuje nové motto kapely. Deska „No Nuts No Glory“ vyšla na sklonku loňského roku a znamenala pro kapelu opuštění starých zajetých kolejí a vstup do nového, neprozkoumaného pole hudební tvorby. O tom, že se jim tento krok povedl svědčí naprostá spokojenost kapely, nadšení diváci i vesměs pozitivní kritiky. Jednotlivé, nejúspěšnější songy z alba začínají postupně vycházet i jako singly s nejrůznějšími bonusy. Nejprve to byla píseň „Wanna Be Your Girl“ a nyní vyšel i singl „Ordinary Song“DIE HAPPY doprovodí kapelu DIVOKEJ BILL na části turné, a tak si nenechte si ujít toto fantastické živé rockshow plné energie a výbušnosti, které vás nenechá v žádném případě chladnými a vdechne vám neutuchající pocit životního optimismu!

„BILLOVÉ“ a DIE HAPPY, dvě hvězdy rozdávající úsměvy, pohodu a skvělou náladu společně již 5. listopadu v Olomouci, Sportovní hale University Palackého! Buďte u toho, koncertní show těchto hudebních velikánů vás určitě zahřeje a potěší!