ČECHOMOR

Kdy: Zpět na přehled akcí 02/09/2011
Kde: ROŽNOV p. R., Amfiteátr na Stráni
Vstupenky

ČECHOMOR – oblíbené uskupení, které obléklo klasické české a moravské „lidovky“ do rockovějšího hávu, v září poprvé vystoupí v Rožnově pod Radhoštěm!

cechomor-1

V rámci 9. ročníku hudebně-divadelního festivalu Valašského divadelního léta 2011 agentura Pragokoncert do rožnovských vod vypustí kapitální úlovek! Jedinečnou Českomoravskou hudební společnost, zkráceně Čechomor! Tito talentovaní hudebníci letos vyrážejí naKOOPERATIVA TOUR 2011, v rámci něhož pro vás zahrají a zazpívají v pátek 2.9. 2011 od 20:00 v Amfiteátru na Stráni. Již nyní se můžete těšit na to, až se Valašským Muzeem v přírodě rozezní Šimbolice, Mezi horami, Velické zvony, Proměny, Gorale a mnohé další lidové pecky.Navíc představí zbrusu novou desku Místečko a hosta Gerryho Leonarda z Irska!

Čechomor vznikl na jaře roku 1988, kdy se v pražském „Parku kultury a oddechu Julia Fučíka“, dnešním Výstavišti, každý víkend konalo tzv. „Staré tržiště“. K předvádění starých českých řemesel zde hrála nejrůznější seskupení a jedním z prvních byl i Čechomor. První název kapely, která na tomto tržišti vystupovala pravidelně každou sobotu a neděli byl I. Českomoravská nezávislá hudební společnost.
Na konci roku 1990 skupina vydala své první album Dověcnosti, které obsahovalo řadu upravených lidových písní z Čech a Moravy. Specializovala se na ty, které nebyly notoricky známé nebo byly již zapomenuté.
V roce 1994 měl Čechomor potřebu změny zvuku a z akustického pojetí pozvolna začínala přecházet do elektrické podoby. V roce 1996 vyšlo druhé album Mezi horami. V roce 1999 pozvala Českomoravskou hudební společnost jako předkapelu na svoje turné „Větší, než malé množství lásky“ skupina Lucie. V roce 2000 „Českomoravská“ vydává své třetí řadové album nazvané Čechomor. Jako host si na něm na bicí zahrál David Koller a zazpívala Lenka Dusilová. Po vydání skupina definitivně zkrátila název na Čechomor a v létě 2000 je pozval na své turné Jarek Nohavica.
Na koncert v Rudolfinu, který se konal v lednu 2001, si hudebníci z Čechomoru přizvali ke spolupráci komorní orchestr Collegium českých filharmoniků, který aranžoval světoznámý hudební skladatel, zpěvák a punker Jaz Coleman, kterého oslovil Karel Holas. Čechomor Jaze natolik zaujal, že bylo pod jeho producentským vedením natočeno další album s názvem Proměny. V době turné s Jarkem Nohavicou přišel Petr Zelenka s nápadem natočit film „Rok Ďábla“, který přišel do kin na jaře 2002. Na podzim roku 2002 vyšla živá nahrávka Čechomor-Live.
Od přelomového roku 2001, za který Čechomor získal tři ceny Anděl – jako skupina roku, za album Proměny i za stejnojmennou skladbu – uplynula tři léta. Čechomor mezitím koncertoval s Collegiem českých filharmoniků, vydal koncertní DVD, oslavil 15 let své existence, přijal nového bubeníka a připravil své nové CD “CO SA STALO NOVÉ“, které vyšlo 16. května 2005. Album čerpá – podobně jako dosavadní tvorba skupiny – ze starých lidových zpěvníků, ale od předešlých desek se podstatně liší. Nová deska uvádí česko-moravské kořeny Čechomoru do evropského kontextu, objevuje souvislosti mezi křehkým světem našich lidových písniček a hudebním slovníkem spřízněných kultur. Na albu hostují dva z účinkujících festivalu Womad Praha 2000 – irský zpěvák Iarla O´Lionaird a japonský hráč na bubny taiko a flétnu šakuhači, Joji Hirota, se kterým navázali dlouhodou spolupráci.
Čechomor v průběhu svého působení projel celou Evropu, severní Ameriku a Rusko, spolupracoval s divadlem Na Palmovce, bratry Formany, divadlem Continuo a dalšími. Letos se kapela podívala také do Austrálie a na Nový Zéland, kde potěšili naše krajany zasažené povodněmi a zemětřesením.

Proto neváhejte a přijďte se podívat na tento výjimečný koncert, který pro vás bude jistě jedinečným zážitkem. Kdy a kam? V pátek 2. 9. 2011 do Amfiteátru Na Stráni v Rožnově pod Radhoštěm. Koncert se uskuteční za každého počasí!

Více informací na www.valasskedivadelnileto.cz

Pozor! Doporučujeme zajistit si vstupenky včas!

Vstupenky jsou k dostání v místních předprodejích a v síti www.ticketpro.czwww.ticketportal.cz a www.ticketart.cz.

Rožnov Pod Radhoštěm:
Knihkupectví Nohavica, Palackého 43, tel: 571 611 969
Knihkupectví Pergamen, tel: 571 654 897
T klub – kulturní agentura, Zemědělská 592, tel: 571 651 233
u pokladen Muzea, tel: 571 757 111
Valtická Vinotéka, Masarykovo nám., tel: 777 690 421
Frenštát p. R. - ICM, Nám. Míru 1, tel: 556 836 916
Valašské Meziříčí - Turistické informační centrum, Komenského 169, tel.: 571 615 200
Vsetín - Čedok, tel.: 571 411 951
Zlín - Masters of Rock Cafe, Čepkov – Tyršovo nábřeží 5497, tel: 777 701 592