ČECHOMOR, Proměny po 10. Letech + SUZANNE VEGA

Kdy: Zpět na přehled akcí 08/11/2012
Kde: OSTRAVA, ČEZ ARÉNA
Vstupenky

Magické spojení legendárního českého a amerického folku – ČECHOMOR a SUZANNE VEGA v OSTRAVĚ!

Exklusivní megakoncert pro Moravu!

8. 11. 2012 20:00 OSTRAVA, ČEZ ARÉNA

Na sychravý čtvrteční večer 8. listopadu si pro vás agentura Pragokoncert a Vítkovice aréna připravili skutečně velmi silně hřejivý hudební dáreček! Spojí se v něm česká folková legenda, skupina ČECHOMOR ve svém nejúspěšnějším projektu “Proměny po 10. letech”, na němž je doprovází Smíchovská komorní filharmonie a legendární americká folková zpěvačka a skladatelka SUZANNE VEGA!

Toto magické spojení bude možné spatřit a prožít si na Moravě pouze jednou, zcela exklusivně v OSTRAVĚ, ČEZ ARÉNĚ!cechomor-foto-smaller-cl

“V roce 2001 jsme skladby z alba “Proměny” hráli s Collegiem českých filharmniků pod taktovkou a v aranžmá vynikajícího britského hudebníka a producenta Jaze Colemana. Skladby v doprovodu klasického tělesa mají obrovskou sílu, a proto bychom tuto atmosféru chtěli navodit znovu.” říká Karel Holas, houslista a zpěvák kapely Čechomor a pokračuje “Čechomor čas od času ke spolupráci přizve i dobré a kvalitní hudebníky, pro které není hudba obživou, ale radostí. Letos jsme si pro tuto spolupráci vybrali Smíchovskou Filharmonii, hudební těleso výborných amatérských hudebníků, kteří do tohoto projektu vnesou svým nadšením a energií další nový rozměr.”

Smíchovská filharmonie však není jediným hostem tohoto koncertu! Velmi milým a speciálním hostem večera bude také ikona amerického folku - SUZANNE VEGA, která patří mezi absolutně nejúspěšnější umělce v tomto hudebním žánru! Suzanne a její akustická kytara zní éterem již více jak 20 let! Její tvorba je ovlivněna takovými osobnostmi jako jsou Bob Dylan nebo Joni Mitchell. Letos zpěvačka vyrazila na světové turné k 25 letům vydání svého nejúspěšnějšího alba “Solitude Standing” (1987), které ji vyneslo status skutečné hvězdy, bylo nominováno na troje Grammy, včetně kategorie “Album Roku” a stalo se krátce po vydání platinovým. Album obsahuje nejznámější hity, jako jsou písně “Luka” nebo “Tom´s Dinner“. Koncerty v České Republice (kromě Ostravy jsou naplánovány koncerty také v Praze a Hradci Králové) zpěvačka završí toto turné plné jejich největších hitů.

SuzanneVega-small

Kapela Čechomor si tuto legendu nepozvala na své koncerty poprvé! Suzanne Vega už si s nimi zazpívala v roce 2009 a v roce 2011. Nyní si Čechomor a Suzanne Vega rozdělí své hrací časy na půlky. V první polovině večera vystoupí Čechomor, ve druhé půli pak Suzanne Vega. Každý z umělců odehraje své plnohodnotné sety, takže tento speciální dvojkoncert bude hodně dlouhý. Smíchovská Filharmonie pod taktovkou pana Josefa Vondráčka pak bude doprovázet celým tímto unikátním koncertním večerem. Partnerem koncertu je o. p. s. Pomocné tlapky.

Čeká nás vskutku kouzelný folkový večer s ČECHOMOR a SUZANNE VEGA, jedinečné spojení hvězd, ze kterého se rodí obrovsky positivní, silná a nezapomenutelná atmosféra, největší hity obou interpretů a hlavně příjemná pohoda. To vše můžete v OSTRAVĚ, 8. 11. večer na 100% očekávat.