ARAKAIN

Kdy: Zpět na přehled akcí 28/10/2011
Kde: ZLÍN, Masters Of Rock Café
Vstupenky

ARAKAIN na svém podzimním turné k nové desce „Homo Sapiens“ zavítá i do Zlína!arakain_promo2011b

Česká metalová ikona Arakain vyráží na podzimní turné, aby představila svou novou skvělou desku „Homo Sapiens“! A agentura Pragokoncert zajistila jednu ze zastávek kapely i ve Zlíně a to na pátek 28.10.2011 od 19:30 v klubu Masters of Rock Cafe ve Zlíně na ČepkověArakain je žádanou koncertní kapelou, což dokládá počtem více jak 1700 odehraných vystoupení v tuzemsku i zahraničí a její koncerty navštívily více než 3 miliony lidí. O popularitě u fanoušků, ale i uznání odborníků svědčí mnoho ocenění v anketách Video roku, Deska roku, Kapela roku nebo Instrumentalista roku. V roce 2001 obdržela skupina Arakain Cenu Hudební akademie Gramy 2000.

Turné startuje 14. října v nově otevřeném olomouckém S – cube (bývalý S-klub) a naváže tak na úspěšnou jarní část, kdy kapela mimo jiné zavítala do měst jako Praha, Brno, Plzeň, Polná u Jihlavy, Most, Kolín a další. Během podzimní části, která bude mít zhruba 12 koncertů představí Arakain upravený playlist, budou tak k slyšení i skladby, které na jaře nebyly zařazeny. Připomeňme, že už na prvním jarním koncertě, který proběhl na tradičním místě v Polné u Jihlavy si Arakain nenechalo ujít na 800 fanoušků. Koncert v Prostějově byl dokonce několik dnů před datem konaní beznadějně vyprodán. Úspěšnému turné předcházel i velký zájem o nové CD Homo Sapiens..?, kdy číslovaná limitovaná edice byla rozebrána během prvních dvou měsíců. Kapela zároveň ještě před zahájením jarní části turné představila svůj nový videoklip k písniMarat, který se rovněž setkal s velkým zájmem ze strany fanoušků a do nynějška se drží na předních místech hitparád. Symbolickou pozvánkou na turné může být i fakt, že si kapela výborně vedla také během festivalové sezóny. Fanoušci tak Arakain svými hlasy vynesli už druhý rok mezi nominované v Hudebních festivalových cenách, které budou slavnostně vyhlášeny 20. září v Praze. Historie Arakainu se začala psát v roce 1982. Debut „Thrash The Trash“ kapela vydala v roce 1990, celkem natočila 14 řadových alb. V roce 1996 získala Zlatou desku za prodej alba Legendy a o čtyři roky později obdržela cenu České hudební akademie a cenu Anděl 2000. Její zakladatel a původní zpěvák Aleš Brichta se pak začal věnovat sólovým projektům; kapelu opustil v roce 2002. V roli frontmana ho nahradil Petr Kolář. Po jeho odchodu na sólovou dráhu tento post zaujal Jan Toužimský.

Hosty tohoto koncertu budou kapely NeutralAscendancy a slovenská Tristana.

Tak si tento skvělý čtyř-koncert nenechte ujít a určitě přijďte v pátek 28.10. 2011 od 19:30 zapařit do klubu Masters of Rock Cafe ve Zlíně na Čepkově!