KORPIKLAANI (FIN)

Kdy: Zpět na přehled akcí 18/10/2007 – 20/10/2007
Vstupenky

„Lidé z Pralesa“ míří do Čech!

Skandinávská folk/metalová banda KORPIKLAANI vyráží na samostatné podzimní turné k své nové desce „Tervaskanto, která vychází na konci června 2007! Po několika zastávkách po letních festivalech představí nový materiál v rámci svého evropského turné hned 3x v ČR! Čeští fanoušci mají k této veselé finské bandě a jejich hudebnímu i pocitovému vyjádření velmi blízko, a tak není divu, že právě v České Republice mají tak velkou a nadšenou fanouškovskou základnu, a právě zde naplánovali spolu s agenturou Pragokoncert hned tři koncerty!Speciálními hosty všech koncertů bude mladá finská fantasy metalová kapela s ženským vokálem v čele KIVIMETSÄN DRUIDI, kteří doprovází Korpiklaani na celém turné. Dále populární SILENT STREAM OF GODLESS ELEGY, tedy kapela, která dokonale kombinuje doom metal, melancholické nálady a moravské tradiční folklórní balady. Jejich hudbu můžeme zařadit jako Ethno metal, nebo chcete-li folk doom metal. Třetím hostem koncertu budou symfoničtí metalisté z Plzně INTERITUS.

18. 10. Pardubice – Klub Žlutý Pes
19. 10. Plzeň – KD Šeříkova
20. 10. Zlín – Masters Of Rock Café

korpi160407-2

Písně a osobitost Korpiklaani vycházejí přímo z tradičního finského folklóru, jen jsou oživeny a přitvrzeny metalovou hudbou. Jsou pyšni na to, že se jim říká „Lidé z Pralesa“, neboť oni skutečně hledají inspiraci ze svého okolí a zejména ze zelenohnědé duše lesa (proto se slovo Korpiklaani dá přeložit i jako „lesní klan“). Jejich hudba je plná vynikajících hudebních kousků. Je okouzlující a neomylně jako by zvala k tanci nebo aspoň k rytmickému podupávání a pohupování se. A jejich živá vystoupení? Jsou nabita nezlomnou energií severu a přímo vybízí k úsměvu, tanci, zpěvu a požívání chlazeného zlatavého moku s blahodárně vysokým obsahem vitamínu B.

Kapela Korpiklaani se k nám po roce konečně opět vrací! V rámci svého Evropského Tour k nové, desce „Tervaskanto“ spolu s námi hlasitě a naplno, jak je u nich zvykem, oslaví radost ze života.

korpi160407-3